מועדון שייט- דרך הים 09-9578811

קורס סקיפרים- כי בשבילנו הים זה דרך חיים 09-9578811

לכל סירה שני מפרשים ראשי וחלוץ כך למדו אותנו בכתה א'.  בכיתה ה' לומדים שלכל סירה שלושה מפרשים חלוץ ראשי וג'יניקר.

אני מספר לכם זאת כי לנו במועדון הדבר לא ברור. במועדון אנו שטים על יאכטות מועדון חמודות ונוחות אך מוגבלות ברמת האיבזור. בעלים של יאכטה פרטית מוסיף לעצמו פה ושם עוד ציוד שאנו לא פוגשים כסטנדרט במועדון. אגב חברים אתם מוזמנים להתרגש  ביוולי תגיעה יאכטת המועדון החדשה שהחלטנו לעשותה כיאכטה פרטית, יהיה בא הכל... סיפוני טיק, הגה קרבון, צבע גוף מדהים, ריפודי עוד ועוד... הכל.מה שאני בא לספר היום זה זה סיפור הגיניקר:

 כמה פעמים יצא לכם לצאת מהמועדון לגלות שייש רוח דלה של 8 קשר להתרחק בקידמית מדומה של 10 קשר ולחזור בגבית חסרה של 6 קשר?  בבדי הרבה פעמים, בארץ המון פעמים אנו שטים עם רוחות של 8-10 קשר שנחמד מאוד לשוט בהן בקידמית, אך מכוון ואנו יוצאים וחוזרים לאוותו מקום אז על כל קידמית נחמדה שנפליג נשלם בגבית בדרך חזרה.

לשוט בגביות אני אוהב מרוח של 15 אמיתית, אל תתפסו אותי במילה היו לי רגעים יפים גם בגביות פחותות עוצמה אך בכלל אני אוהב תנועה  ותנועה נוצרת מעוצמת משיכת המפרשים. ברוח גבית מתחוללים שני תהליכים: בשל העובדה שכוח הדחף קטן מכוח העילוי המפרשים של הספינה מוציאים פחות כוח. תופעה שניה שחוברת לכך היא ירידת עוצמת הרוח המדומה בשל התנועה היחסית של היאכטה עם כיוון זרימת האוויר. שורה תחתונה בגביות בשייט ברוחות קלות הרבה פעמים אנו מוצאים את עצמנו שטים לאט מידי. חוץ משיטים שנהנים משייט עם גיניקר. הג'וקר הזה בעצם מכפיל את שטח הפנים של המפרשים ומעניק לספינה תוסף כוח חשוב תחת במצב של שייט חסר בגבית.הגיניקר מגדיל את מהירות הספינה ולעיטים אף מכפיל אותה, מידית הרכיב של רוח הפנים עולה ומכאן גם הרוח המדומה גדלה. לא רק זאת גם כיוון הרוח משתנה בשל הגידול ברוח פנים והכוח המתקבל מהמפרש הוא יותר עילוי מדחף, כך שספינות בדרך כלל ברגע שמתחילות לשוט עם גיניקר נהנות מכוח עילוי ומעוצמת רוח מדומה חזקה יותר, כל חווית השיט משתנה בעצם משייט איטי בגבית, לשייט מהיר בצד קידמית, איזה קסם!

כל מי שעושה לגים ארוכים משתגל להתגנדר בגיניקר על ספינתו, הגיניקר יכול להריץ את ספינתכם ברוחות קלות בצורה יפה מאוד, הוא קל לתיפעול, אפשר להרים אותו עם שני אנשי צוות, הוא קל להורדה, במיוחד עם יש לנו גיניקר עם שרוול, הוא יכול ליצר שייט ברוחות צד וגביות באופן נפלא, ויוסיף לנו הרבה צבע להפלגה.

שנים סינים עם כינור גדול וגיניקר גם על הנזה 

גיניקר במלאה, פרפר מושלם , שימו לב שלגיניקר זה יש שרבול סגירה בראשו:

הנזה 630 עם ג'יניקר שמטיס אותה למעל 10 קשר, שימו לב לגל חרטום של הסירה..

 

Views: 1171

Comment

You need to be a member of מועדון שייט- דרך הים 09-9578811 to add comments!

Join מועדון שייט- דרך הים 09-9578811

בקרו באתר דרך הים 

Videos

  • Add Videos
  • View All

Events

© 2017   Created by Via Maris Admin.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service